Новини
Воркшоп для команд проєктів-переможців Еразмус+ напряму Жан Моне 2023 року
10 жовтня 2023 року професор кафедри історії України Сергій Стельникович взяв участь у Воркшопі для команд проєктів-переможців Еразмус+ напряму Жан Моне 2023 року «Управління проєктом; Відповідальність за результат та забезпечення стійкості і впливу».
Відвідування заходу відбулося у рамках реалізації кафедрального проєкту – Модуля Жана Моне «European Integration and Ukraine: Historical Memory and Migration Challenges» («Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики»).
Перші кроки реалізації проєкту
Перші кроки реалізації проєкту за програмою Еразмус+ К2 «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» на історичному факультеті – розробка методичного забезпечення курсів, програм та силабусів. У першому семестрі магістри історичного факультету, які навчаються на спеціальності 014 середня освіта (історія) мають можливість прослухати лекції та опрацювати теми на семінарських заняттях з дисципліни «Історична пам’ять та історична політика країн ЄС та України» (лектор - зав. кафедри історії України, керівник проєкту Вікторія Венгерська, семінарські заняття - доц. кафедри Іван Ковальчук).
Участь у міжнародному форумі в Берліні
16-17 жовтня завідувачка кафедри історії України Вікторія Венгерська взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Який сенс історії... якщо ми ніколи не навчимося? Діалог, пам'ять і солідарність у Європі. Нові виклики для публічної історії та історичної освіти».
Конференція проходила в Гумбольдт-форумі (Берлін). Серед співорганізаторів конференції Федеральний інститут культури та історії німців у Східній Європі (BKGE) та Інститут Європейської мережі пам’яті та солідарності. Мета його діяльності полягає в дослідженні, документуванні та поширенні знань про історію Європи ХХ ст. та способи її вшанування, з особливим наголосом на періоді диктатур, воєн та соціального протистояння поневоленню.
Актуальні питання сьогодення, спричиненні перш за все російсько-українською війною стали предметом обговорення європейських та німецьких політиків, журналістів, громадських діячів та науковців. Під час пленарного засідання перед учасниками виступили: В. Кіріазі (Голова департаменту освіти Європи), К. Рот (уповноважена федерального уряду Німеччини з питань культури та ЗМІ) та ін. Учасники конференції зупинились на різноманітних освітніх практиках, розглянули проблеми «війн пам’яті», які є причинами значної кількості конфліктів, спробували знайти відповіді на питання : «як контрольована історія служить політичним ідеям?», розглянули проблеми, спричиненні міграційними викликами. Питання мультикультуралізму, пошуку «золотої» середини між європейською та національною ідентичностями також були предметом обговорення., як і питання місць пам’яті, та явища «культури провини». Особливий наголос на важливості використання академічної експертизи представниками влади у сфері історичної політики зробив професор Г. Касьянов.
У новині використані світлини Домініка Триби
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЄКТУ
8 листопада 2023 р. о 15.20 у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка у межах реалізації програми ЄС Еразмус+ (кафедра (модуль) Жана Моне у сфері вищої освіти) відбудеться презентація проєкту кафедри історії України «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики».
Для учасників on-line формату – покликання на zoom:
https://us02web.zoom.us/j/2206399397?pwd=S1JIS3EyNUR4OTRwS2ZPNE9EYWRLUT09
Час презентації проєкту: 15.20–16.00.
З привітальним слово виступлять Галина Киричук – ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка, Тетяна Боцян – проректор з наукової та міжнародної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка, Петро Крайнік – проєктний менеджер напрямку Жана Моне національного офісу Epasmus+UA, Людмила Кицак – депутат Житомирської обласної ради, Олена Юрчук – депутат Житомирської міської ради, Оксана Давиденко – голова громадської організації «Скриня корисних справ».
Презентуватимуть проєкт: Вікторія Венгерська – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України, керівник проєкту; Сергій Стельникович – доктор історичних наук, професор кафедри історії України, виконавець проєкту; Ольга Білобровець – доктор історичних наук, професор кафедри історії України, виконавець проєкту; Олександр Жуковський – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, виконавець проєкту; Іван Ковальчук – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, виконавець проєкту; Антон Сичевський – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, виконавець проєкту; Олександр Максимов – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, виконавець проєкту.