Наукові заходи

Презентація проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» в межах проєкту Еразмус+ (08. 11. 2023 р., онлайн/офлайн)

 

08. 11. 2023 р. у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулась презентація проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики». Презентація відбувалася в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне.

 

Захід було організовано викладачами кафедри історії України, які є командою проєкту, спільно з представниками офісу Еrasmus+ UA, за участі представників обласного да міського депутатського корпусу, громадських організацій міста Житомира, представників ЗМІ, викладачів та студентів та за підтримки ректорату Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

 

До заходу долучилось 10 викладачів з різних університетів / міст України: трьох університетів Житомира, Сум та Вінниці.  

 

Під час заходу з привітанням до учасників та словами підтримки проєкту (у знаковий для України день початку проміжних переговорів про вступ України до ЄС) звернулись: ректор ЖДУ ім. І. Франка Галина КИРИЧУК, проєктний менеджер напрямку Жана Моне національного офісу Erasmus+ Петро КРАЙНІК, проректор з наукової та міжнародної роботи ЖДУ ім. І. Франка Тетяна БОЦЯН, депутат Житомирської  обласної ради   Людмила КИЦАК, депутат Житомирської міської ради Олена ЮРЧУК, голова громадської організації «Скриня корисних справ» Оксана ДАВИДЕНКО.  

 

З презентаціями виступили Вікторія ВЕНГЕРСЬКА, керівник проєкту, ЖДУ ім. І. Франка, та члени команди, викладачі кафедри історії України ЖДУ ім. Івана Франка: Ольга БІЛОБРОВЕЦЬ, професор, Сергій СТЕЛЬНИКОВИЧ, професор, Іван КОВАЛЬЧУК, доцент, Олександр МАКСИМОВ, доцент, Антон СИЧЕВСЬКИЙ, доцент. Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях як: мета, завдання, основні етапи реалізації проєкту, ознайомили присутніх з науковими та організаційними здобутками членів команди, основним змістом навчальних курсів, які будуть викладатися у процесі реалізації проєкту, інтернет-сторінкою проєкту та перспективами співпраці з вчителями житомирських навчальних закладів, представниками влади, громадськості та ЗМІ, з метою популяризації знань про ЄС, надання професійних експертних оцінок щодо особливостей колективної історичної пам’яті та небезпек маніпулювання у сфері історичної політики та міграційних викликів.  

Деталі про захід та презентації спікерів за посиланням:

Презентація на сайті:

https://sites.google.com/view/erasmus-project-histmig/заходи

Презентація як файл на Гугл Диску:

https://drive.google.com/file/d/1j062WiJCAVgxElGKjcfOkoJ8xVP3sHQF/view

Підготовлено з використанням матеріалів https://zu.edu.ua/news.html#id_5187

 

Додатково:    

Інформація про проєкт

Проєкт «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики». Мета - Покращення бакалаврської, магістерської, PhD програм в галузі історії відповідно до викликів сучасності, з метою підвищення рівня знань щодо базових засад та принципів функціонування ЄС, процесів європейської інтеграції України, розуміння сутності проблем і політики історичної пам’яті, європейських міграційних процесів. Посилити діалог між академічним світом та суспільством, включаючи політиків на місцевому та державному рівнях, державних службовців, представників громадянського суспільства, представників різних рівнів освіти та засобів масової інформації.

 

Контактна особа: Вікторія Венгерська, Антон Сичевський  

 

Сайт: https://erasmus-project.zu.edu.ua  

08.11 Презентація проєкту.pptx

Круглий стіл «Євроінтеграція України: виклики та перспективи» (24. 04. 2024 p.)

 

24 квітня 2024 р. у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Євроінтеграція України: виклики та перспективи» (Зустріч з представниками органів державної влади Житомира та області, а також представниками громадського сектору, які реалізують різні напрямки європейської інтеграційної політики). Захід зібрав представників органів державної влади Житомира та області, громадського сектору, які реалізують різні напрямки європейської інтеграційної політики, здобувачів освіти всіх рівнів, школярів житомирських ліцеїв.

 

Круглий стіл проходив у межах реалізації проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» за програмою Еразмус+ Модуль Жана Моне. Представники Житомирської обласної військової адміністрації (Павло Куц, Світлана Ярмолицька, Світлана Близнюк, Ігор Слобожан, А. Бондарчук), обласної ради, зокрема депутатського корпусу (Тетяна Парфентієва, Людмила Кицак), Житомирської міської ради (Ілона Колодій, Олена Левченко), громадського сектору (Оксана Давиденко, Валентина Юсупова), викладачі кафедри історії України (Вікторія Венгерська, Ольга Білобровець), засновник та керівник першого на Житомирщині Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України (2008–2019) Микола Кордон, вчителі Житомирських ліцеїв (Андрій Магалецький, Марія Рудак) поділилися досвідом та думками щодо реалізації європейських програм, спрямованих як на розвиток освіти, в цілому культурної сфери, так і проєктів у галузі відновлення й зростання економіки України.

 

Важливим завданням реалізації проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» є поглиблення знань про впровадження європейських цінностей, захист прав людини, необхідність міжкультурного діалогу. Обмін між науковцями та представниками влади й громадського сектору, поширення такої інформації, як і додаткових знань про ЄС, є важливою складовою співпраці та спільного розвитку громад міста і області.

Круглий стіл 24. 04. 24.pptx
Презентація О. Давиденко.pptx

Круглий стіл до Дня Європи (9.05.2024 р.)


9 травня у День Європи в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся круглий стіл, приурочений цій події.

Захід відбувався у межах реалізації проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» програми Еразмус+ Модуль Жана Моне. До участі у круглому столі були запрошені представники державних та громадських інституцій, вчителі, викладачі університету, здобувачі освіти різних рівнів.

Учасники запропонували доповіді, присвячені різним напрямкам євроінтеграційної діяльності, представленню результатів наукових напрацювань у межах реалізації проєкту, діяльності громадських структур та організацій, спрямованих на поширення та закріплення демократичних практик. Розпочали засідання круглого столу проректор з наукової та міжнародної роботи Тетяна Боцян та декан історичного факультету Олександр Жуковський.

Свої доповіді запропонували: проєктний менеджер Анастасія Філенко, викладачі кафедри історії України: Вікторія Венгерська, Антон Сичевський, Сергій Стельникович, Олександр Максимов; професор Микола Козловець, директор Державного архіву Житомирської області Ігор Слобожан, співробітник архіву Олександра Горпинич, представники громадського сектору (Владислав Барановський), вчитель Салезіанського приватного ліцею Анатолій Грибан, аспіранти кафедри історії України. Доповіді викликали зацікавленість та активне обговорення учасників.


Наприкінці заходу було проведено вікторину на знання інформації про ЄС та європейську інтеграцію України серед студентської молоді та громадськості Житомира.